Rodinné vinařství Zemánkovi založil v dubnu roku 1991 František Zemánek. Vsadil na své zkušenosti, které měl ze čtyřiadvacetileté praxe v plodných vinicích družstva Velké Bílovice a začal se své profesi věnovat soukromě. Cílem bylo vybudovat moderní rodinné vinařství. Na vrácených pěti hektarech vinic a sedmi hektarech orné půdy začala rodina hospodařit. Po maturitě na vinařské škole ve Valticích v roce 1994 se zapojil do práce na rodinném vinařství i syn David. Od roku 2009 hospodaří na vinařství Martin Zemánek.
Pro rozvoj firmy bylo nutné zavést moderní agrotechniku ve vinicích a nové způsoby zpracování, ošetřování a skladování vína. Postupně se doplňovala moderní agrotechnika, zaváděly se nové způsoby zpracování vína a budovaly se moderní sklady. Největší investicí firmy v posledních letech byly výsadby nových vinic v roce 2002 a 2003. Podstatně se změnila plocha vinic i sortiment odrůd. V současnosti hospodaří rodina na 11,5 hektarech vinic zařazených do integrované produkce hroznů a vína.
V pěstování vinic dominuje v našem vinařství filozofie malého zatížení keře. Vinice jsou obhospodařovány moderní zemědělskou technikou v duchu integrované produkce hroznů a vína. Jedná se o přísně ekologicky orientovaný vinohradnický systém zaměřený na produkci hroznů a vín špičkové kvality, který je šetrný vůči životnímu prostředí. Základní snahou je minimalizace použití průmyslových hnojiv a pesticidů. V systému integrované produkce má významné místo péče o půdu. Základním požadavkem je ozelenění meziřadí vinic druhově bohatou vegetací. Sežínaní či mulčování chrání půdu před erozí, zvyšuje obsah humusu v půdě, zlepšuje strukturu půdy, je zdrojem živin, umožňuje výskyt stovkám druhů užitečného hmyzu. Rovněž sklepní technologie vymezuje postupy a materiály, které smějí být použity při výrobě vín s ochrannou známkou IP. Nepřípustné je například použití plastových nádob. Otec František a syn Martin hospodaří na vlastních vinicích v největší vinařské obci – Velkých Bílovicích, v kraji hanáckého slovácka. První vinice v této obci byly založeny v letech 276-282. Podstatnou zásluhu na rozvoji vinařství měli v l6. století Habáni, kteří zaváděli nové způsoby pěstování révy i výroby vína.
Přejeme Vám potěšení z božského moku, který provází nás i naše předky od nepaměti.