Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací

Odmítnout vše můžete zde.

 

 

 

KONTAKTY

Josef Frýbort - Chutnávína.cz
Jiráskova 2106/7
58601 Jihlava
tel: +420 777 874 991
info(a)chutnavina.cz

Naši vinaři » Zemánek
Vinařství Zemánek

Rodinné vinařství Zemánkovi založil v dubnu roku 1991 František Zemánek. Vsadil na své zkušenosti, které měl ze čtyřiadvacetileté praxe v plodných vinicích družstva Velké Bílovice a začal se své profesi věnovat soukromě. Cílem bylo vybudovat moderní rodinné vinařství. Na vrácených pěti hektarech vinic a sedmi hektarech orné půdy začala rodina hospodařit. Po maturitě na vinařské škole ve Valticích v roce 1994 se zapojil do práce na rodinném vinařství i syn David. Od roku 2009 hospodaří na vinařství Martin Zemánek.

Pro rozvoj firmy bylo nutné zavést moderní agrotechniku ve vinicích a nové způsoby zpracování, ošetřování a skladování vína. Postupně se doplňovala moderní agrotechnika, zaváděly se nové způsoby zpracování vína a budovaly se moderní sklady. Největší investicí firmy v posledních letech byly výsadby nových vinic v roce 2002 a 2003. Podstatně se změnila plocha vinic i sortiment odrůd. V současnosti hospodaří rodina na 11,5 hektarech vinic zařazených do integrované produkce hroznů a vína.

V pěstování vinic dominuje v našem vinařství filozofie malého zatížení keře. Vinice jsou obhospodařovány moderní zemědělskou technikou v duchu integrované produkce hroznů a vína. Jedná se o přísně ekologicky orientovaný vinohradnický systém zaměřený na produkci hroznů a vín špičkové kvality, který je šetrný vůči životnímu prostředí. Základní snahou je minimalizace použití průmyslových hnojiv a pesticidů. V systému integrované produkce má významné místo péče o půdu. Základním požadavkem je ozelenění meziřadí vinic druhově bohatou vegetací. Sežínaní či mulčování chrání půdu před erozí, zvyšuje obsah humusu v půdě, zlepšuje strukturu půdy, je zdrojem živin, umožňuje výskyt stovkám druhů užitečného hmyzu. Rovněž sklepní technologie vymezuje postupy a materiály, které smějí být použity při výrobě vín s ochrannou známkou IP. Nepřípustné je například použití plastových nádob. Otec František a syn Martin hospodaří na vlastních vinicích v největší vinařské obci – Velkých Bílovicích, v kraji hanáckého slovácka. První vinice v této obci byly založeny v letech 276-282. Podstatnou zásluhu na rozvoji vinařství měli v l6. století Habáni, kteří zaváděli nové způsoby pěstování révy i výroby vína.

Přejeme Vám potěšení z božského moku, který provází nás i naše předky od nepaměti.

Web: http://www.vinozemanek.cz

Nabídka vín z vinařství Zemánek