Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací

Odmítnout vše můžete zde.

 

 

 

KONTAKTY

Josef Frýbort - Chutnávína.cz
Jiráskova 2106/7
58601 Jihlava
tel: +420 777 874 991
info(a)chutnavina.cz

Naši vinaři » Knápek a Machů
Vinařství Knápek a Machů

Na jižní Moravě v největší vinařské obci v ČR Velké Bílovice bylo v roce 1996 založeno malé vinařství rodiny Knápkovy a Machů. Jeho záměrem je výroba a prodej kvalitních vín, cílem spokojený host, který se rád vrací.

Na pěstování hroznů se podílí celá rodina. Vinným keřem máme osázeny 3 ha úrodných svahů známé Velkopavlovické vinařské oblasti. Pro zpracování využíváme hrozny pouze z vlastní produkce.

Vyrábíme jakostní červená vína z odrůd Zweigeltrebe, Frankovka, Modrý Portugal, Cabernet Moravia, Alibernet, Dornfelder a bílá vína z odrůd Chardonnay, Rulandské šedé, Tramín červený, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Červená vína jsou zařazena v kategorii suchá s maximálním obsahem 4 gramů zbytkového cukru na litr. Bílá vína jsou zařazena v kategorii polosuchá s maximálním obsahem 12 gramů zbytkové cukru na litr.

Při výrobě se snažíme spojit moderní prvky s klasickou metodou našich předků. U výroby bílých vín využíváme metody řízeného kvašení hroznů a při výrobě červených vín je to pak používání vinofikátoru s následným procesem jablečno-mléčné fermentace (odbourání kyseliny jablečné). Všechny tyto metody umožňují vyrábět půvabná vína s velmi svěžím ovocným charakterem buketních látek.

Ke kvalitě našich vín přispívá svědomitá práce celé rodiny, výborné klimatické podmínky a léty získané zkušenosti. Pro výrobu a zpracování využíváme nový objekt, kde nacházejí především bílá vína optimální podmínky pro zrání v nerezových tancích a láhvích. Pro zrání červených vín využíváme starý kvelbený vinný sklep, kde vína zrají v dřevěných sudech dle tradičních metod našich předků.

Zájemcům prodáváme jak vína láhvová, tak i do vlastních nádob. Dle přání našich zákazníků zajišťujeme přátelská setkání s ochutnávkou a prodejem vín. Celý náš sortiment vín prezentujeme nejen v sídle firmy ve Velkých Bílovicích. Pro firmy nabízíme možnost výroby etikety s jejich vlastním logem vhodným pro jejich následnou prezentaci.

Naše vinařství je pro celou rodinu životní láskou, která se dědí z generace na generaci.

Václav Knápek
Patrik Machů

 

Nabídka vína z vinařství Knápek a Machů