Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací

Odmítnout vše můžete zde.

 

 

 

KONTAKTY

Josef Frýbort - Chutnávína.cz
Jiráskova 2106/7
58601 Jihlava
tel: +420 777 874 991
info(a)chutnavina.cz

Úvod »Vína podle jakosti » Ledová vína

Ledová vína

Ledové víno je označení přívlastku jakostního vína, které je vyrobené z hroznů, které byly sbírány při teplotě -7°C nebo nižší a výsledný mošt vykazuje cukernatost minimálně 27°NM. Ještě zmrzlé hrozny se lisují a tím se sníží obsah vody v moštu. Dochází ke koncentraci cukrů a extraktivních látek. Výsledné víno je sladké, velmi plné a extraktivní s tóny medu ve vůni i chuti a má výraznjší barvu.

Víno musí být z hroznů, rmutu nebo hroznového moštu nejvýše tří odrůd jejichž odrůda, původ, cukernatost a hmotnost byla ověřena SZPI. Hrozny pro výrobu vína s přívlastkem musí být sklizeny na vinici vhodné pro výrobu jakostních vín stanovené oblasti, které byly sklizeny ve stejné vinařské podoblasti. Maximální výnos může být 14t/ha, výroba musí proběhnout ve stejné oblasti, v níž byly hrozny sklizeny a víno musí být zatříděno SZPI jako jakostní víno s přívlastkem. Mošt pro výrobu jakostních vín s přívlastkem nelze přislazovat náhradním sladidlem a víno se nemůže chemicky stabilizovat s výjimkou plynné síry.


Parametry
Výrobce:

naše cena 280 Kč

skladem